Pierwsza wizyta w salonie optycznym

Strona główna Blog Pierwsza wizyta w salonie optycznym

Pierwsza wizyta w salonie optycznym

Nadszedł ten dzień, kiedy w ręku trzymasz świeżo wypisaną receptę od okulisty i zastanawiasz się jak podejść do tematu wyboru odpowiednich dla siebie okularów? Prawdopodobnie ciekawość miesza się z nutą niepewności, w końcu nie jest to zakup, którego dokonujesz rutynowo. Całkowicie to rozumiemy! Dlatego poniżej znajdziesz kilka podpowiedzi, które pomogą sprawić, że pierwsza wizyta w salonie optycznym przebiegnie bezstresowo i sprawnie.

 

Po pierwsze – nie zwlekaj!

Istnieje pewna część osób, które tuż po wizycie w gabinecie lekarskim odkładają receptę okularową do szuflady, uznając, że do zakupu okularów wrócą za jakiś czas, gdy już oswoją się z myślą o ich noszeniu. Prawdopodobnie mały odstęp czasu nie będzie miał tu aż tak dużego znaczenia. Jednak co, jeśli okazuje się, że data na recepcie wskazuje, że ostatni pomiar ostrości wzroku miał miejsce rok temu? Jest to w pewnym sensie ryzykowne. Dlaczego? Co prawda recepty okularowe nie posiadają wyznaczonego terminu realizacji, jednak pamiętaj, że po dłuższym czasie twoje moce mogły zwyczajnie ulec zmianie. Według zaleceń specjalistów, podstawowe badania okulistyczne należy wykonywać raz na rok lub dwa lata. Jeśli okazuje się, że twoja recepta jest już z lekka „przedawniona” lub nie możesz przypomnieć sobie orientacyjnej daty ostatnich badań – koniecznie zadbaj o ponowną kontrolę.

 

Po drugie – czas

Zazwyczaj jest tak, że jako konsumenci różnych usług mamy pewne wyobrażenia na temat czasu ich realizacji. Ile czasu potrzebujesz, aby spokojnie dokonać wyboru okularów? To zależy. Mając na uwadze, że nie jest to zakup, którego dokonuje się często, warto poświęcić tej kwestii trochę więcej czasu. Optyk pomagając ci dobrać odpowiednią oprawę, ma nie tylko na względzie twoją wygodę oraz estetykę, ale musi także dostosować  ją do wszystkich parametrów szkieł okularowych. Do tego dochodzą profesjonalne pomiary, które w zależności od konkretnej konstrukcji soczewek mogą zajmować nawet kilkanaście minut. I tu przechodzimy do kolejnego punktu, dotyczącego kontaktu z pracownikiem salonu.

 OPTYK CZESTOCHOWA OPTIMAX

Zaufaj optykowi

Większość salonów optycznych posiada w asortymencie co najmniej kilkaset opraw okularowych. Jak z nich wszystkich wybrać tę najbardziej odpowiednią? Pozwól optykowi, aby profesjonalnie ocenił dopasowanie wybranej przez ciebie oprawy. Może się okazać bowiem, że mimo twojego zachwytu nad konkretnym fasonem, nie będzie ona odpowiednia do montażu twoich szkieł. Czasem zmiana kształtu oprawy, czy jej rozmiaru może spowodować, że soczewki okularowe będą wyglądały znacznie ładniej, co z kolei zwiększy wygodę noszenia okularów.

 

Idź za głosem serca!

Na szczęście czasy, kiedy okulary korekcyjne były smutną koniecznością, a klient stawał przed ekspozytorem, na którym widniały trzy modele opraw bezpowrotnie minęły. Dziś okulary mogą być świetnym uzupełnieniem twojego stylu i sposobem na wyrażenie siebie! Pamiętaj, że to ty musisz czuć się w nich dobrze. Niezależnie, czy preferujesz spokojną, czy całkiem wyrazistą stylistykę. Dotyczy to także soczewek okularowych. Dziś producenci oferują naprawdę szeroką gamę konstrukcji, powłok oraz innych uszlachetnień, które możesz wybrać według własnych oczekiwań.

 

Mamy nadzieję, że tekst ten choć w małym stopniu przybliżył ci informacje na temat pierwszej wizyty w salonie optycznym. Zdajemy sobie sprawę, że w każdym miejscu tego typu obowiązują różne standardy, nie bez znaczenia pozostaje również doświadczenie i podejście pracowników. Dlatego tym bardziej warto poświęcić tej kwestii trochę więcej czasu. W końcu chodzi tu o twój wzrok.

Powodzenia!