Laryngologia

Prowadzona przez nas w Kamienicy Polskiej, ul. M Konopnickiej 370 poradnia otolaryngologiczna zajmuje się m.in. diagnostyką i terapią szumów usznych oraz nietolerancji dźwięków z wykorzystaniem nowoczesnych procedur diagnostycznych.

Szumy uszne najczęściej objawiają się w postaci świstów, pisków, a także dzwonienia w uszach przez co są bardzo uciążliwe i przeszkadzają w odbiorze dźwięków.

Ich przyczyną może być długotrwałe przebywanie w miejscach o dużym poziomie hałasu, a każe głośne słuchanie muzyki. Jednak to nie jedyna przyczyna, ponieważ często stanowią one również efekt uboczny nadmiernego stresu, niektórych leków oraz używek.

Natomiast nietolerancja dźwięku czyli tak zwana Mizofonia to rodzaj nadwrażliwości, który sprawia, że chory na dane dźwięki, szczególnie te wydawane przez innych ludzi, takie jak chrapanie, mlaskanie, chrząkanie reaguje emocjonalnie poprzez złość oraz lęk, często pojawia się już w dzieciństwie.

W naszej poradni prowadzona jest również laryngologia dziecięca, dzięki czemu z usług mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i maluchy.

Przeprowadzamy różnego rodzaju badania, dzięki którym możliwa jest diagnoza otolaryngologiczna. Dzięki właściwej diagnozie możliwe jest rozpoznanie danego schorzenia, a także wykluczenie innych chorób, a także rozpoczęcie właściwego leczenia. Tylko w ten sposób można złagodzić lub całkowicie wyeliminować objawy.

Do zakresu świadczonych przez nas usług należy:

  • Przeprowadzanie leczenia, a także diagnostyki z zakresu schorzeń obejmujących górne drogi oddechowe, a także nos, zatoki oboczne, uszy, szyję, krtań oraz gardło.
  • Audiometria słuchu,
  • Usuwanie ciał obcych z nosa, uszu i gardła.

Zasady przyjęć:
BEZPŁATNIE w ramach kontraktu z NFZ

Lokalizacja:
Kamienica Polska, ul. Konopnickiej 370