BVLGARI

Strona główna LUXOTTICA BVLGARI

BIŻUTERYJNA DOSKONAŁOŚĆ

Marka Bulgari od początku była symbolem najwyższej jakości włoskiej biżuterii, dodatków i zegarków. Bulgari to szczytowa forma ekspresji nowoczesnej elegancji i wytwornego stylu dla kobiet i mężczyzn.


W roku 1857 w Grecji, we wsi Kalarites urodził się Sotirio Bulgari – założyciel firmy Bulgari. Już od swoich najmłodszych lat wyrabiał przedmioty ze złota, poznając i ucząc się rodzinnej tradycji złotniczej. W 1881 roku osiedlił się w Rzymie, gdzie w 1844 roku założył firmę i otworzył swój sklep w via Sistina, który początkowo oferował tylko wyroby jubilerskie, dopiero później rozszerzył ofertę o zegarki. Zmiana lokalizacji okazała się bardzo korzystna dla Bulgari. W krótkim okresie czasu po  przeprowadzce, jego sklepem zainteresowali się możni świata, których zachwyciły unikatowe i wysokiej jakości wyroby złotnicze wzorujące się na sztuce greckiej i rzymskiej.


 Po śmierci Sotirio interes z powodzeniem rozwijali jego synowie - Giorgio i Constantino, którzy w pierwszych dekadach XX wieku położyli podwaliny pod świetnie prosperującą firmę jubilerską. To właśnie jeden z synów Sotirio – Giorgio wypracował charakterystyczny styl ich wyrobów. To również on wpadł na pomysł wykorzystania w biżuterii motywu widniejącego na antycznych monetach, który stał się później elementem charakterystycznym wyrobów Bulgariego, także w kolekcjach okularów.


 Współcześnie firma Bulgari jest znaną i cenioną marką. Jej wyroby produkowane są wyłącznie z najlepszych surowców, a wszystkie artykuły charakteryzuje czysty design oraz dbałość o każdy szczegół. Marka Bulgari postrzegana jest jako synonim elegancji oraz luksusu.