RAY-BAN®

Strona główna LUXOTTICA RAY-BAN®

 

Okulary na wszystkich frontach

Generał MacArthur, Audrey Hepburn, The Blues Brothers, Tom Cruise i Will Smith.

Historia okularów Ray-Ban® to opowieść o tym, jak zdobyć sławę dzięki sławnym ludziom i jak kultowe filmy kreują modę.


Weźmy pierwszego z brzegu muzyka bluesowego albo rockowego. Weźmy pierwszego z brzegu amerykańskiego bohatera kultowego filmu. Albo pierwszego z brzegu filmowego policjanta z drogówki. Co ich wszystkich łączy? Prawie na pewno każdy z nich nosi jakiś model okularów Ray-Ban®.


W 1937 roku powstał pierwszy model okularów przeciwsłonecznych Ray-Ban® stworzonych specjalnie dla pilotów Air Force. Oprawki te otrzymały nazwę „Anti Glare” i znamy je dzisiaj pod nazwą Aviator. Na początku lat 50-tych powstał drugi najsłynniejszy modeli okularów – Wayfarer, o którym mówi się, że jest najlepiej sprzedającym się modelem okularów w historii.

Ray-Ban® zawdzięcza swój sukces i popularność także współpracy ze światem kina i showbiznesu. Okulary tej marki pojawiały się w najsłynniejszych i najbardziej kultowych filmach XX wieku, począwszy od Śniadania u Tiffaniego, przez Easy rider, Blues Brothers, Top Gun czy Las Vegas Parano, Avatar i Wściekłe psy.


Ray-Ban® to też ponadczasowość, autentyczność, legendarny styl, odwaga i wyjątkowa technologia. Te fundamentalne wartości marki sprawiły, że Ray-Ban® jest w tej chwili najpopularniejszą marką okularów na świecie!

Ray-Ban® to okulary dla tych, którzy zawsze mają oczy szeroko otwarte na świat.