Powrót dziecka do szkoły: w jaki sposób najlepiej zadbać o komfort widzenia naszych pociech?

Strona główna Blog Powrót dziecka do szkoły: w jaki sposób najlepiej zadbać o komfort widzenia naszych pociech?

Powrót dziecka do szkoły: w jaki sposób najlepiej zadbać o komfort widzenia naszych pociech?

Rozpoczęcie roku szkolnego to dla wielu rodziców nie tylko czas zakupu nowych podręczników czy przyborów szkolnych, ale także wybór nowych okularów dla swojego dziecka.

W tym miejscu warto zacząć od podstawowej kwestii jaką są badania okulistyczne. Tak jak w przypadku dzieci, które noszą okulary sprawa jest dosyć prosta, ponieważ specjaliści najczęściej wyznaczają regularne kontrole, tak w innym wypadku zdarza się, że rodzic nie od razu zorientuje się, iż dziecko ma problem z wyraźnym widzeniem. Ważne jest, aby zwrócić uwagę czy nasza pociecha nie mruży oczu podczas patrzenia w dal lub na to, w jakiej odległości trzyma przedmioty takie jak książka czy tablet. Pamiętajmy jednak, że podstawą powinny być badania okulistyczne wykonywane tak często jak zaleci to lekarz, bez względu na to, czy dziecko stosuje okulary czy nie.

 

Ochrona przed światłem niebiesko-fioletowym

Rozwój technologiczny sprawił, że dzieci w trakcie swojej edukacji coraz częściej wykorzystują takie pomoce naukowe jak komputer czy tablet. Każde urządzenie elektroniczne posiadające ekran emituje pewną wiązkę światła niebiesko-fioletowego, które w dużej mierze może powodować zmęczenie oczu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzą producenci soczewek okularowych, które dzięki specjalnej powłoce antyrefleksyjnej (np. Zeiss Blue Protect) chronią wzrok przed wspomnianym promieniowaniem, odcinając jego nadmiar docierający do  oczu. Jeżeli tylko rodzaj zajęć dziecka nie wyklucza korzystania z tego typu uszlachetnień szkieł okularowych, warto rozważyć wybranie tej właśnie opcji.

 

Odpowiednia ochrona oczu małego sportowca

Jeżeli nasze dziecko jest amatorem wszelkiej aktywności fizycznej, a jednocześnie posiada korekcję okularową, idealnym rozwiązaniem może okazać się wybór sportowej oprawy okularowej przeznaczonej specjalnie do uprawiania sportu. Dzięki dużemu wyprofilowaniu frontu, odpowiednim materiałom oraz mocowaniu na szerokiej gumce oprawy takie bardzo stabilnie trzymają się na twarzy dziecka, co pozwoli czuć mu się pewnie np. podczas gier zespołowych. Doskonałym uzupełnieniem będą tutaj soczewki okularowe z materiałów takich jak Trivex czy poliwęglan, cechujące się wyjątkową lekkością i odpornością na uderzenia.