Najlepsze rozwiązanie dla kierowców: soczewki okularowe ZEISS DriveSafe

Strona główna Blog Najlepsze rozwiązanie dla kierowców: soczewki okularowe ZEISS DriveSafe

Najlepsze rozwiązanie dla kierowców: soczewki okularowe ZEISS DriveSafe

Mgliste poranki, szybciej zapadający zmrok oraz mniej korzystne warunki pogodowe – to tylko niektóre cechy nadchodzącej jesieni. W tym okresie część kierowców noszących okulary może odczuwać dyskomfort podczas prowadzenia samochodu. Soczewki DriveSafe firmy Zeiss, dzięki swoim właściwościom wspierają proces widzenia w trakcie jazdy o czym kilka słów poniżej.

Jazda samochodem bywa dla wielu osób bardzo relaksująca, ale wymaga także pełnego skupienia, szczególnie, gdy podróż odbywa się w nocy i na długim dystansie. Oprócz dyskomfortu związanego z częstą zmianą kierunku patrzenia pojawia się także oślepienie z lamp pojazdów jadących z naprzeciwka (zwłaszcza dotyczy to oświetlenia LED oraz ksenonowego). W soczewkach okularowych ZEISS DriveSafe wykorzystano trzy główne technologie, mające zniwelować wspomniane odczucia:

  • Technologia ZEISS Luminance Design – posiadają zoptymalizowaną konstrukcję, uwzględniającą zmianę wielkości naszych źrenic w warunkach mniejszego oświetlenia, dzięki czemu widzenie jest wyraźniejsze;

  • Powłoka DuraVision DriveSafe – powłokę tę zaprojektowano, aby odcinać nadmiar światła w zakresie 400-450 nm, które jest częścią widma niebieskiego światła widzialnego, emitowanego z lamp LED-owych oraz ksenonowych. Badania wykazały, że powłoka DuraVision DriveSafe redukuje aż do 64% nieprzyjemnych blasków z reflektorów samochodowych, co przekłada się na bardziej bezpieczną i komfortową jazdę;

  • ZEISS DriveSafe w wersji progresywnej – dzięki specjalnej konstrukcji soczewek progresywnych z poszerzoną strefą do dali oraz odległości pośrednich, łatwiej jest przenosić wzrok z drogi na deskę rozdzielczą oraz lusterka wsteczne i boczne. Redukuje to zakres ruchów głowy, co wiąże się z szybszą reakcją osoby kierującej. Szkła progresywne Zeiss DriveSafe mogą być także z powodzeniem stosowane w codziennych czynnościach, takich jak na przykład czytanie, ponieważ posiadają zoptymalizowane pole do bliży.

Soczewki okularowe ZEISS DriveSafe można wykonać także w wersji fotochromowej, sportowej (o większej krzywiźnie bazowej) oraz w nowoczesnej technologii iScription.